Varaždinski gradski notar, Krunoslav Čolo turistički je animator godine i dobitnik nagrade Hrvatske turističke zajednice Čovjek – ključ uspjeha u kategoriji Ljudi u turizmu. Našem je notaru nagradu uručio ministar turizma Garli Capelli na sinoćnjoj svečanoj dodjeli u Vinkovcima, u sklopu Dana hrvatskog turizma koji se ove godine održavaju u Slavoniji. Svečanosti su prisustvovale i predstavnice Turističke zajednice grada Varaždina, direktorica Jelena Toth, informatorica Tihana Ciglar i voditeljica EU projekata Dorotea Solomun.

Impozantna pojava Krunoslava Čole nezaobilazna je na svim manifestacijama i događanjima u Varaždinu. Varaždinci i turisti poznaju ga u raznim ulogama, a radi se o dugogodišnjem turističkom djelatniku, osobi koja uz svoje glumačke sposobnosti zapravo skriva iznimno umijeće majstora kaligrafije i eksperta za heraldiku. Ipak, najpoznatiji je kao gradski notar, lik koji je utjelovio sva njegova brojna lica, uloge i vještine. Kao gradski notar on vrlo opipljivo, vrijedno i uspješno, uz nezaobilazne zabavne komentare, tisućama posjetitelja varaždinskih festivala i događanja, pruža nezaboravni, majstorski izrađeni i pisani suvenir u obliku kaligrafskih razglednica, šaljivih pisama i ostalih “dokumenata” koji svoje vizualno porijeklo vuku iz prošlih vremena kada su notari bili važni i cijenjeni ljudi bez kojih je gradski život bio nezamisliv. Iako najpoznatiji kao gradski notar, Djed Mraz i Sveti Nikola, Krunoslav Čolo likovni je umjetnik koji u svojem ateljeu proučava nastanak pisma, istražuje vrste pisaćeg pribora, izrađuje varaždinske suvenire, idejna grafička rješenja za znakove, medalje, priznanja, prospekte, kaligrafske ispise nagrada, razne likovne projekte i sl.

  • Naš gradski notar dobri je duh grada, potpuno je predan svemu što radi, u svaki projekt, ulogu ili djelo unosi cijelog sebe a varaždinskoj turističkoj sceni već 20 godina daje iznimnu osobnu notu i duh. Nakon toliko godina predanog rada, zaslužio je ovu nagradu i priznanje, a ono što je također važno za naš grad ali i za naš rad je i kontinuitet u osvajanju nagrada. Treću godinu za redom neka od godišnjih turističkih nagrada odlazi u Varaždin. Prošle godine imali smo najboljeg vatrogasca, Ivicu Labaša, a Varaždin je uvršten u top 3 destinacije kontinentalne Hrvatske, dok je pretprošle godine Špancirfest proglašen turističkim događajem godine, a Antun Vidović iz varaždinskih Parkova najboljim hortikulturnim djelatnikom, istaknula je direktorica Turističke zajednice grada Varaždina, Jelena Toth.

Godišnje hrvatske turističke nagrade projekt su Ministarstva turizma, Hrvatske turističke zajednice i Hrvatske gospodarske komore, koji je nastao s ciljem poticanja konkurentnosti, inovativnosti i podizanja kvalitete usluge i proizvoda u turističkom sektoru. Nagrada čovjek ključ uspjeha, djelatnik godine dodjeljuje se s ciljem podizanja razine gostoljubivosti i stvaranja klime dobrodošlice u destinaciji.